• 1 z 2
 

BETAVITAL - 200 ml

 

Betavital 200 ml je šetrným způsobem získaný extrakt z více jak 11kg červené řepy obohacený o vitamín C, rutin a beta karoten. Obsahuje maximální množství biologicky účinných látek, především betanin.

 

Dostupnost Skladem
449 Kč
401 Kč bez DPH
   
Značka BAREKOL
Kategorie PRO ZDRAVÍ
 

Betavital je přípravek konzistence sirupu, vyrobený speciálním technologickým postupem, aby obsahoval maximální množství biologicky účinných látek, zejména betaninu. Toto červené přírodní barvivo má značně antioxidační vlastnosti, které jsou ještě umocněny přidáním vitamínu C, beta karotenu a rutinu.

V každé lahvičce je zkoncentrovaná šťáva z více než 11kg červené řepy (měřeno množstvím betaninu v přípravku), což při doporučeném denním dávkování odpovídá zkonzumování více než 1,1kg červené řepy denně. Navíc je sirup obohacen vitaminem C, rutinem a beta-karotenem v takových množstvích, aby doporučená denní dávka sirupu pokryla jejich denní potřebu.

Betavital je energeticky bohatý, obsahuje sacharózu, pektiny, vitamíny – kyselinu pantothenovou, listovou, askorbovou, pyridoxin, beta-karoten, tokoferoly, mikroprvky: chróm, selen, mangan, řadu aminokyselin, betain a především červená řepná barviva betacyany, jež jsou podskupinou přírodních barviv zvaných betalainy, které mají významné antioxidační vlastnosti a zvyšují aktivitu biotransformačních enzymů, které se podílejí na odbourávání škodlivých látek v játrech. Betalainy zhášejí volné radikály a mohou brzdit vývoj řady chorob, které vznikají z nadměrného množství radikálů (např. záněty střev, karcinomy střev a konečníku apod.). Koncentráty Betalainů jsou používány jako netoxické antioxidační prostředky, které brání vývoji degenerativních chorob.

Betavital je vhodným potravním doplňkem určeným k udržení dobrého funkčního stavu organismu s mnohostranně prospěšnými, zejména antioxidačními účinky.

Progresivní technologie výroby umožňuje výrazně snížit obsah dusičnanů v přípravku oproti obdobným přípravkům nebo domácí výrobě.

Vitamín C působí antioxidačně, má imunostimulační účinky, podílí se na výstavbě kolagenu kloubů.

Beta-karoten je antioxidant a zdroj vitamínu A. Uplatňuje se v prevenci onemocnění srdce a cév, zhoubných nádorů, nezhoubného zvětšení prostaty a v ochraně pokožky před UV zářením.

Rutin je přirozeným flavonoidem, který funguje jako antioxidant a netoxická přírodní látka, která vyvazuje železo. Působí proti otokům tkání a protizánětlivě. Nepřímo chrání povrch cév, příznivě se uplatňuje při poškození žaludeční sliznice nebo u střevních zánětů.

 

  

SLOŽENÍ:

invertní řepný sirup , extrakt z červené řepy , kyselina citrónová, vitamín C, beta karoten, rutin, konzervant: sorban draselný.

 

OBSAH LÁTEK

extrakt z červené řepy 

Vitamin C

Rutin

Beta karoten

mg/20 ml

26002,67

106,13

21,23

0,62

mg/100 ml

130013,34

530,67

105,65

3,10

% RHP*

+

132,67

+

+

 

*%  RHP  = referenční hodnota příjmu u průměrné dospělé osoby (8400kJ/2000 kcal)

+ = RHP  není stanovena

Výživová hodnota ve 100 ml: Tuky 0 g; sacharidy 84,51 g, z toho cukry: sacharóza 42,26 g; bílkoviny (rostlinné) 1,3 g; sůl 0 g; vláknina 0 g.

Dávkování: 2 čajové lžičky 2x denně (tj. celkem cca 20 ml). To odpovídá cca 130 % doporučené denní dávky vitamínu C. Při dlouhodobém používání je možné dávkování snížit až na 1 čajovou lžičku denně. Sirup je možné užívat přímo nebo jej ředit. Pijte dostatečné množství tekutin. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Není určeno pro děti do 3 let. Ukládat mimo dosah dětí.

Upozornění pro diabetiky: Nezapomeňte doporučenou denní dávku (cca 20 ml, tj. 305 kJ, resp. 72 kcal) zahrnout do své energetické bilance. Při žaludečních nebo dvanácterníkových vředech v případě pocitu zvýšené žaludeční kyselosti se doporučuje zapít přípravek mlékem.

Skladujte v suchu při teplotě do 20 °C v uzavřeném obalu a temnu.

Po otevření spotřebujte do 6 týdnů.